niedziela, 4 lutego 2018

Scrapbooking dla zielonych


co to scrapbooking, scrapbooking dla początkujących, scrapbooking od czego zacząć, jak zrobić album, kolorowe albumy jak zrobić

Każdy z Was na pewno natknął się na kolorowy ręcznie wykonany album przepełniony różnego rodzaju dodatkami. Często spotykamy takie albumy u znajomych, którzy przeważnie otrzymali je w prezencie lub  szukając jakiegoś wyjątkowego, oryginalnego i spersonalizowanego prezentu na jakąś specjalną uroczystość.

Niekoniecznie wiemy jak nazywają się metody wykonania albumów, a samo słowo scrapbooking niewiele mówi większości ludzi, którzy tej pasji nie znają.

Scrapbooking ang. book i scrap...czyli książka i skrawki, ścinki. jest metodą tworzenia, dekorowania i ozdabiania albumów, dokumentowaniem wspomnień poprzez archiwizację zdjęć i pamiątek (Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszam tutaj).

jak zrobić album, kolorowe albumy jaka to metoda, czy trudno zrobić album

Czy trudno jest wykonać taki album?
Czy ceny albumów wykonanych na zamówienie nie są zbyt wygórowane?
Czy ja również potrafiłbym/potrafiłabym taki album wykonać?

Te i wiele innych pytań pojawiają się zazwyczaj podczas oglądania albumów lub przeglądania ich zdjęć w Internecie. Wiele osób nie próbuje nawet na nie odpowiedzieć odrzucając oferty sprzedażowe ze względu na cenę. Dodatkowo niewiele osób daje sobie przy tym szansę spróbowania wykonania czegoś własnoręcznie.
Zanim kolejny raz odpuścisz bo nie znajdziesz odpowiedzi jak krok po kroku wykonać pierwszy scrapbookingowy album zapraszam Cię do dania sobie jeszcze jednej szansy!

I od razu mogę odpowiedzieć na jeszcze jedno pytanie – nie nie trzeba mieć wielkich umiejętności plastycznych, aby album wykonać i nie jest konieczne inwestowania pieniędzy w drogie urządzenia, aby spróbować zarazić się scrapbookingiem.

Listę podstawowych potrzebnych materiałów znajdziecie tutaj. I zapewniam - nic więcej oprócz zapału, chęci do pracy i własnej kreatywności nie będzie Wam potrzebne :)

W kolejnych cotygodniowych postach  przedstawię kolejne etapy tworzenia albumu wskazując na różne możliwości i techniki każdego z etapów.

Dlaczego nie przedstawić od razu krok po kroku jak wykonać album?

Ponieważ chcę dać każdemu szansę wybrania i wykończenia albumu według jego upodobań oraz materiałów, które akurat posiada (bez inwestowania w drogie narzędzia i dodatki). Aby wybrać i określić własną technikę trzeba znać możliwości i móc w nich wybierać.
Co zatem zobaczycie w tym cyklu postów scrapbooking dla zielonych?


jak zrobić album, scrapbooking dla początkujących, cykl postów dla początkujących, zapowiedź postów o scrapbookingu

Pierwszy post, który przybliży Wam rodzaje albumów i ich różnorodność pojawi się już w czwartek. 

Zatem do zobaczenia!
Pozdrawiam,
Asia

Share:

0 komentarze: